Zarządzanie płynnością finansową konieczne kursy?

Osoby zajmujące się sprawami finansowymi w swojej firmie lub dużym przedsiębiorstwie doskonale wiedzą, że bez odpowiednich kursów i nabywania doświadczenia trudno będzie "pociągnąć" jakikolwiek, duży projekt. Aby móc planować jakikolwiek projekt istotną umiejętnością będzie zarządzanie płynnością finansową firmy. Czy w tym celu konieczne będą kursy?

Czym jest zarządzanie płynnością finansową?

To umiejętność prowadzenia firmy w taki sposób, aby przy okazji wdrażania nowego projektu nie zakłócać płynności finansowej. Najprościej to pokazać na przykładzie firmy X, która zajmuje się sprzedażą mebli. Gdy szef zechce zwiększyć obroty, będzie musiał zainwestować pieniądze w nowe drewno, nowe sprzęty, nowych pracowników i detale. By móc zachować płynność finansową (czyli stale wypłacać wynagrodzenia, ubezpieczenie oraz pilnowanie wpływów) koniecznym będzie przygotowanie strategii lub planu operacyjnego. Jest to zadanie dla osób, które z dziedziny finansów mają pojęcie o ryzyku przedsięwzięcia.

Czy kurs jest potrzebny?

Zdecydowanie tak. Może nie po to, aby zrozumieć istotę płynności finansowej, lecz po to, aby na podstawie przykładów na szkoleniach mieć pojęcie o potencjalnych konsekwencjach złych ruchów. Choć szkolenia często są drogie - szefowie dużych przedsiębiorstw chętnie je organizują. Dzięki temu zwiększają efektywność swoich specjalistów od finansów i mogą snuć przypuszczenia, że przeszkoleni ludzie zmaksymalizują zyski firmy przy okazji dużego projektu.

Zarządzanie płynnością finansową to kursy specjalistyczne i prowadzone przez znanych profesorów. Choć są bardzo drogie - dają wizję potężnego zysku firmy!

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 659 678

E-mail: kontakt@obronapraw.pl

Jeżeli borykasz się z problemem upadłości konsumenckiej i nie wiesz jak postępować w tej sytuacji nasz poradnik niewątpliwie będzie dla Ciebie cenną pomocą.