Co daje nam coaching?

Coraz więcej naszych rodaków decyduje się na doszkalanie oraz korzystanie z dodatkowych kursów mających na celu podnieść ich kwalifikacje. W miastach powstają centra szkoleniowe, które mają pomóc w zdobywaniu nowych umiejętności oraz wiedzy potrzebnej w pracy. Powodem takiej sytuacji jest fakt, że coraz więcej firm potrzebuje pracowników z wieloma umiejętnościami oraz z bogatą wiedzą na tematy nawet mniej związane z ich dziedziną pracy.

W ofercie firm szkoleniowych znajdziemy różnego rodzaju kursy o przeróżnych czasach realizacji. Wszystko jest dostosowane do specyfiki klientów. Znajdziemy więc kursy wieczorowe oraz weekendowe. Możemy także skorzystać ze szkoleń prowadzonych przez internet tzw. kursy online. Obecnie dobrze wyszkolony pracownik jest nadzieją na lepszy rozwój firmy. Pracodawca, widząc CV kandydata, w których wyszczególnione są liczne kursy i szkolenia wie, że ma do czynienia z osobą inwestującą we własny rozwój osobisty.

Coaching jest specyficzną odmianą szkolenia czy też kursu. Nie dowiemy się na nim nic nowego, jeżeli chodzi o branżę, w której pracujemy. Nauczymy się jednak obierać konkretne cele oraz tworzyć drogi do ich osiągnięcia. Coach w rozmowie z nami wybada naszą osobowość i pomoże wydobyć z nas cechy, o których istnieniu pojęcia nie mieliśmy. Nie będziemy poddawani ocenie czy krytykowani, a jedynie naprowadzani na odpowiedni tok myślowy, który zaowocuje większą pewnością siebie oraz wpłynie na nasz rozwój osobisty. Z tego typu szkoleń korzystają często pracownicy wysokich szczebli zarządzania w przedsiębiorstwach, właściciele firm oraz osoby, którym zależy na zmianie swojego sposobu myślenia oraz podejścia do wykonywanych zadań. Jest to bardzo prosta droga do zdobycia nowych umiejętności lub też wydobycia ich z naszego wnętrza. Dzięki coachingowi będziemy umieć skoncentrować się na osiągnięciu wybranego przez nas celu, zamiast skupiać się nad innymi mniej ważnymi sprawami, które odciągają nas i opóźniają dojście do obranego punktu w naszym życiu.
 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 659 678

E-mail: kontakt@obronapraw.pl

Jeżeli borykasz się z problemem upadłości konsumenckiej i nie wiesz jak postępować w tej sytuacji nasz poradnik niewątpliwie będzie dla Ciebie cenną pomocą.