Czym wyróżnia się dobry trener z zakresu finansów?

Chętnych na kursy z zakresu finansów jest coraz więcej. Szkół, które organizują takie eventy również nie brakuje, lecz gdy przychodzi czas wyboru odpowiedniego coacha okazuje się, że to wcale łatwe nie jest. Dobry trener z zakresu finansów powinien nie tylko znać się na ekonomii, ale też planowaniu strategii i tworzenia planów strategicznych na potrzeby dużych przedsiębiorstw.

Jak szukać trenera od finansów?

Z pomocą przyjdzie nam oczywiście Internet. Najlepsi fachowcy bardzo dobrze się pozycjonują, bo ich po prostu na to stać. Kupują reklamy w Google typu AdWords i promują się w znanych miejscach. Oczywiście trzeba pamiętać, że usługi takich fachowców są relatywnie drogie, dlatego przed podjęciem decyzji należy przeanalizować własną sytuację finansową lub poprosić szefa o zorganizowanie takiego kursu. Naszym zdaniem rzadko się zdarza, aby osoba prywatna była w stanie zainwestować swoje pieniądze w taki kurs, bo kosztuje on często ponad 3000 złotych.

Czym wyróżnia się dobry trener?

Wyróżnia się przede wszystkim sposobem przekazu. Fakt, że nauczanie finansów jest ściśle związane z matematyką nie oznacza, że kursanci czują się w tej dziedzinie dobrze. Trener powinien umieć wyjaśnić podstawowe zagadnienia na podstawie własnych projektów, infografik oraz materiałów video. Najlepsi fachowcy korzystają z pomocy innych nauczycieli, aby zmaksymalizować efektywność przekazywanej wiedzy.

Kurs z zakresu finansów to bardzo dobra droga dla tych, którzy chcą pracować w działach strategicznych dużego przedsiębiorstwa. Jeśli ktokolwiek z Was miał okazję uczestniczyć w takim kursie, to opiszcie swoje wrażenia pod tematem.

 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 659 678

E-mail: kontakt@obronapraw.pl

Jeżeli borykasz się z problemem upadłości konsumenckiej i nie wiesz jak postępować w tej sytuacji nasz poradnik niewątpliwie będzie dla Ciebie cenną pomocą.