
Odkąd Polska w maju 2004 roku dołączyła do elitarnego grona krajów członkowskich w Unii Europejskiej, rodzime firmy wystartowały ze sprzedażą zagraniczną. Biznes europejski jest skomplikowany, bo przy sprzedaży zagranicznej wymaga znajomości aktualnej sytuacji na rynku walut, szybkiego przyswajania zmian oraz analizowania rynku zagranicznego. Mowa zatem o podatkach, cłach i innych rzeczach, które są elementem strategicznym. Mowa również o kursach walut i to one mają największe znaczenie dla zysków Polskich firm.
Czym jest biznes europejski?
To potoczne określenie dla charakteru działalności firm, które sprzedaż opierają na współpracy z zagranicznymi dystrybutorami. Zapewne wiecie, że aktualna sytuacja z Euro jest bardzo dobra, ale Dolar mimowolnie traci na wartości. W tej chwili głowy finansistów w największych polskich firmach są skupione na analizie tych walut, bo to okres, gdy niektóre marki mogą zaliczyć potężny zysk lub ogromną, teoretycznie prowadzącą do bankructwa stratę.
Biznes europejski - tak, ale tylko ze szkoleniem!
Marząc o pracy w charakterze analizatora kursów trudno o zatrudnienie bez odbycia poważnych kursów. Nawet pracownicy największych rodzimych korporacji proszą swoich szefów o zorganizowanie takich kursów, bo mogą podczas szkoleń zdobyć wiedzę praktyczną. Na warsztatach pokazywane są wykresy, infografiki, tłumaczone wszelkie zagadnienia finansowe itd. Co więcej - podczas szkolenia największy nacisk kładzie się na analizie i nauczeniu tego kursantów. W skrócie: Kursant musi mieć wizję tego, jak dolar będzie się zachowywał, np: w październiku. Wydaje się to trudną dziedziną, lecz z dobrym trenerem każdy finansista poradzi sobie z tym "tematem".
Obojętne, czy chcemy kursu dla siebie samego, czy na potrzeby firmy w której aktualnie pracujemy - zapisanie się na warsztaty to szansa na zdobycie ogromnej dawki wiedzy, która przy okazji planowania strategii finansowej firmy może pozwolić na efektywną maksymalizację zysków.
Polecamy
Najnowsze
Projekt zmian przepisów z zakresu ochrony danych osobowych w UE
W czasach kiedy dane osobowe są sprzedawane przez wyspecjalizowane firmy wprowadzenie zmian w przepisach dotyczących zakresu ochrony danych... [...]