Czy księgowy powinien uczęszczać na kursy?

Osoba odpowiedzialna za księgowość w firmie jest tak naprawdę ekonomistą. Najlepsi fachowcy w tej dziedzinie wiedzą, że trudno o rozwój bez udziału w szkoleniach, które uczą nowości związanych z prawem księgowym, podatkami oraz systemami rozliczeń. Dziś dowiecie się, jak powinno wyglądać podejście księgowego do swojego zawodu i co zrobić, aby zawsze być na topie!

Dobry księgowy to ...

Osoba odpowiedzialna za wszystkie finanse w firmie. Mowa oczywiście o płaceniu podatków, wynagrodzeń oraz nie rzadko - planowania strategii i możliwości finansowych na okazję kolejnych projektów firmy. Jeśli jesteście aktywni w temacie polityki to dobrze wiecie, iż zmiany na tym obszarze odbywają się niemal każdego miesiąca. Przepisy podatkowe się zmieniają, możliwości optymalizacji również, a na dodatek księgowy musi pamiętać o tym, iż jest odpowiedzialny za wszystko, co dzieje się w rachunkach.

Dobry księgowy musi ...

Być na bieżąco ze wszelkimi zmianami podatkowymi, a bez odpowiednich kursów trudno będzie "nadążyć". Co ciekawe to fakt, że w badaniu Onet (2014 rok - lipiec) udowodniono, iż najczęściej na kursy uczęszczają pracownicy wirtualnych biur rachunkowych, nie zaś pracownicy stacjonarni. To pokazuje, że przy okazji dużego biznesu udział w kursie jest niemal niezbędny, a w przypadku prowadzenia skromnych interesów - nabyta z telewizji wiedza o zmianach księgowym wystarcza.

Tak, księgowy MUSI uczęszczać na kursy

Nie tylko dlatego, aby rozwijać swoją wiedzę o zmianach podatkowych, ale też po to, by uczyć się swojego zawodu na bieżąco. Bycie osobą odpowiedzialną za księgi rachunkowe nie oznacza, iż nie powinno się "liznąć" tematu PR czy marketingu. Księgowy to odpowiedzialna osoba w firmie i na pewno nie narzeka na dziesiątki telefonów dziennie. Ma też ogromny wpływ na optymalizację podatków, a tego uczy się generalnie na kursie.

Co sądzicie o kursach dla księgowych? Czy kiedykolwiek braliście w nich udział? Piszcie odpowiedzi pod tematem!

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 659 678

E-mail: kontakt@obronapraw.pl

Jeżeli borykasz się z problemem upadłości konsumenckiej i nie wiesz jak postępować w tej sytuacji nasz poradnik niewątpliwie będzie dla Ciebie cenną pomocą.