Od kontroli finansów w każdej firmie zazwyczaj jest osoba odpowiedzialna za planowanie strategii zysków i kosztów. Trudno o sprawne zarządzanie brandem, jeśli firma nie posiada specjalnego działu zarządzania kryzysowego. Dziś postanowiliśmy napisać kilka słów na temat kursów, które mogą Wam pomóc w utrzymaniu płynności finansowej firmy.
Na czym polega kontrola finansów?
Polega ona na kalkulacji zysków oraz kosztów. Zadaniem księgowego / specjalisty będzie zatem takie planowanie kolejnego miesiąca inwestycji, aby firma zawsze wychodziła na "plus", czyli po odjęciu podatków, opłaceniu pracowników oraz ich ubezpieczeń wraz z rachunkami przedsiębiorstwa. Teoretycznie wydaje to się łatwe, lecz weźmy za przykład firmę zatrudniającą 500 pracowników i mającą ambicje na milionowe zyski. W takim przedsiębiorstwie zazwyczaj planuje się projekty każdego dnia w asyście osoby zarządzającej płynnością finansową.
Czy warto udać się na kurs kontroli finansów?
Jak najbardziej tak. Samo doświadczenie z miejsca pracy często okazuje się niewielkim arsenałem wiedzy. Podczas kursów poznaje się przykładowe, ale zrealizowane już projekty i tłumaczy się je od zarodka (pomysłu), poprzez planowanie (strategia finansowa), a skończywszy na wdrożeniu i czerpania zysków.
Na kurs może się zapisać każdy i choć do tanich nie należy - każdy szef powinien się zgodzić na zorganizowanie go pracownikom, bo będzie miał pewność ich lojalności w wykorzystywaniu wiedzy i podniesie to ich poprzeczkę umiejętności. Z obserwacji nowoczesnych korporacji wiemy, że kursy i szkolenia są dla nich tak samo ważne, jak zyski.
Co sądzicie o kontroli finansów? Czy Wy odbyliście kursy przed rozpoczęciem nowego projektu? Czekamy na Wasze odpowiedzi w komentarzach.
Polecamy
Najnowsze
Projekt zmian przepisów z zakresu ochrony danych osobowych w UE
W czasach kiedy dane osobowe są sprzedawane przez wyspecjalizowane firmy wprowadzenie zmian w przepisach dotyczących zakresu ochrony danych... [...]