Pozew rozwodowy podział majątku, alimenty.

Zawarcie związku małżeńskiego jest bardzo poważną decyzją w życiu każdego człowieka. Każdy oczywiście ma w głowie same dobre dni, które będą dzielone wraz z bliską osobą do końca życia. Jednak nie zawsze jest tak różowo. Jak pokazują statystyki, coraz więcej par decyduje się na separację lub rozwód. Jako powód podawany jest zazwyczaj rozpad pożycia małżeńskiego oraz brak dopasowania charakterów. Jest to najczęściej podawany powód, który decydował o podjęciu decyzji o rozwodzie.

Jeżeli zdecydujemy się na ten krok, to powinniśmy udać się do prawnika, który sporządzi odpowiednie dokumenty rozwodowe. Rozwód może być za porozumieniem stron bez orzekania o winie lub też z orzekaniem o winie jednego z małżonków. Szczególnie jeżeli jedna ze stron dopuściła się rażącego złamania zasad pożycia małżeńskiego. W większości przypadków wraz z rozwodem następuje podział wspólnego majątku, jaki zgromadziliśmy przez okres naszego wspólnego życia. Jeżeli nie podpisaliśmy intercyzy, to sąd rozdziela cały majątek pomiędzy dwoje małżonków w odpowiednich proporcjach. Oczywiście możemy dogadać się pomiędzy sobą co do wszystkich części majątku.

W przypadku dzieci sprawa jest już bardziej skomplikowana. Zazwyczaj sąd przyznaje opiekę nad małoletnimi dziećmi matce, która do czasu ukończenia przez dzieci szkoły będzie otrzymywała alimenty na wychowanie i zaspokojenie potrzeb dzieci. Wysokość alimentów zależna jest od dochodu ojca. Zazwyczaj sąd przyznaje około 400 zł miesięcznie na każde z dzieci. W przypadku mężczyzn, którzy mają wysokie dochody, ta kwota może się zwiększyć, jednak nie jest to regułą.

Jak widzicie, decyzja o małżeństwie powinna być podjęta po dłuższym czasie przebywania ze sobą, a najlepszym rozwiązaniem będzie wspólne zamieszkanie i sprawdzenie jak wygląda wspólne życie. Jeżeli nasze uczucie przetrwa tę próbę, to możemy podjąć decyzję o zalegalizowaniu naszego związku. W przeciwnym razie powinniśmy się przyszykować na szybki rozpad naszego związku i późniejsze sprawy sądowe związane z rozwodem.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 659 678

E-mail: kontakt@obronapraw.pl

Jeżeli borykasz się z problemem upadłości konsumenckiej i nie wiesz jak postępować w tej sytuacji nasz poradnik niewątpliwie będzie dla Ciebie cenną pomocą.