Na czym polega coaching?

Każdy pracownik powinien dążyć do stałego rozwoju swoich umiejętności i wiedzy. Osoby, które osiadły na przysłowiowych laurach nie mogą liczyć na awanse i wyższe zarobki. Z punktu widzenia pracodawcy pracownik, który inwestuje w swoją wiedzę i umiejętności jest o wiele lepszym nabytkiem niż ten, który nie ma zamiaru się rozwijać.

Nie dziwi więc nikogo, że na rynku powstaje coraz więcej firm i instytucji, które zajmują się prowadzeniem kursów i tzw. coachingiem. Coaching ma za zadanie poprawę tempa naszego rozwoju oraz ma polepszyć efekty naszego działania. W rezultacie tego typu spotkania szkoleniowe w bardzo dużym stopniu przekładają się na naszą karierę zawodową. Dzięki coachingowi osoby odbywające tego typu szkolenie mogą obrać swoją osobistą ścieżkę rozwoju, która będzie o wiele bardziej efektywna i przyniesie im wymierne korzyści w postaci lepszej pracy oraz wyższych zarobków.

Coaching polega na rozmowie trenera z osobą, która zapisała się na tego typu szkolenie. Na takiej rozmowie nie otrzymujemy gotowych rozwiązań, nie krytykuje nas i naszego działania ani nie osądza nas. Zadaniem coacha jest wydobycie z rozmówcy jego ukrytych cech i umiejętności, które już posiada. Dzięki temu klient będzie umieć samodzielnie realizować i precyzować obrane przez siebie cele.

Coaching skierowany jest do różnych grup i osób zasiadających na zróżnicowanych stanowiskach w firmie. Szkolą się kadry zarządzające, kadry oraz właściciele przedsiębiorstw. Dzięki takim szkoleniom przedsiębiorcy będą mogli poznać tajniki prowadzenia i mobilizowania pracowników firmy.

To czy skorzystamy z takiego szkolenia i czy przyniesie ono nam korzyści, głównie zależy od nas samych. Jeżeli potrafimy dostosować się i uczyć na własnych błędach oraz czerpać wiedzę od innych osób, to z pewnością coaching jest stworzony dla nas. W innym wypadku będzie to tylko strata naszego czasu oraz pieniędzy, gdyż nic nie wyniesiemy z takiego szkolenia i stracimy tylko czas.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 659 678

E-mail: kontakt@obronapraw.pl

Jeżeli borykasz się z problemem upadłości konsumenckiej i nie wiesz jak postępować w tej sytuacji nasz poradnik niewątpliwie będzie dla Ciebie cenną pomocą.