Darmowe miejsce w coworkingu – jak je zdobyć?

​Z coworkingów, zwłaszcza obecnie, gdy wiele osób cały czas będzie pracować zdalnie, chce korzystać coraz więcej osób. Niestety, spore koszty sprawiają, że niektóre coworkingi dostępne będą jedynie dla wybranych. Czy można jednak znaleźć naprawdę dobry coworking za darmo?

Ceny coworkingów

Coworkingi często reklamują się jako miejsca, gdzie ceny potrafią być bardzo niskie. Jest to fakt, jednak w takich przypadkach oferty potrafią być bardzo ograniczone – brak miejsca parkingowego, brak stałego miejsca pracy, ograniczona ilość godzin spędzanych w coworkingu miesięcznie czy możliwość pojawiania się w nim tylko w wyznaczonych godzinach – to tylko kilka z ograniczeń, z którymi spotykają się osoby, które szukają tanich coworkingów. Jeżeli nie chcemy się na nie godzić, oczywiście jest na to szansa, jednak w takim przypadku ceny coworkingów będą znacznie większe, wynosząc nawet ponad 1000 zł miesięcznie za osobę, co jest naprawdę dużą kwotą. Ceny takie dotyczą najczęściej dużych miast, jak Warszawa.

Coworking za darmo – czy jest to możliwe?

Wbrew pozorom – tak. I jedna z nich czeka w podwarszawskiej Galerii Łomianki. To zupełnie darmowy coworking, dostępny na terenie centrum handlowego, w tym przypadku nazwany Współpracownią.

Darmowe coworkingi coraz częściej pojawiają się w galeriach handlowych. Co prawda najczęściej nie można tam rezerwować miejsc, ale na pracujących czekają wygodne fotele, profesjonalne biurka, szybki internet, czasem nawet podstawowe sprzęty biurowe czy nawet strefy relaksu. Takie coworkingi nie oferują tak wiele, jak te płatne – raczej nie znajdziemy w nich m.in. znakomicie wyposażonej kuchni, ale nic nie kosztują, a do tego są otwarte w godzinach pracy galerii, czyli naprawdę długo. Jest to więc idealna opcja dla osób, które po prostu chcą oszczędzać i nie przepłacać za coworking. W końcu student, osoba, która dopiero zaczyna pracę czy początkujący przedsiębiorca będą jak najbardziej chcieli ograniczyć swoje koszty, i jednym z idealnych pomysłów na to jest właśnie darmowy coworking.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 659 678

E-mail: kontakt@obronapraw.pl

Jeżeli borykasz się z problemem upadłości konsumenckiej i nie wiesz jak postępować w tej sytuacji nasz poradnik niewątpliwie będzie dla Ciebie cenną pomocą.