Zastosowanie technologii mobilnych w obszarze księgowości

Z każdej strony otacza nas obecnie elektronika. Nowe technologie mają sprawić, że świat się zmieni. Ale chyba nie dotyczy to księgowości, ponieważ nadal otaczają nas tony dokumentów. Jak jednak zastosować tą nowoczesna technologię w takiej tematyce? Na pewno jakimś rozwiązaniem może być ruch w sieciach mobilnych, który jest coraz większy.. Możliwe, że właśnie na tym polu można w najbliższym czasie oczekiwać jakiś zmian. W naszych współczesnych czasach tak naprawdę usługi mobilne są tak naturalne jak korzystanie z maila. Obecnie już około 50 procent Polaków deklaruje, że ma smartfona, ponad 60%, że korzysta z sieci wykorzystując do tego swój telefon.

Takie badania prezentuje nam TNS Polska. Kiedyś tak naprawdę nie myśleliśmy, że na maila będzie można odpowiedzieć telefonem, a obecnie do sieci jesteśmy podłączeni prawie przez całą dobę. na zachodzie próbuje się nieco tą modę na internet odciąć i dać ludziom więcej prywatności. Natomiast w Polsce nadal jesteśmy zachwyceni nowoczesnymi technologiami i chcemy być ciągle do nich podłączeni. Dzięki urządzeniom mobilnym ludzie mają dostęp do różnych elementów i firmy biznesowe starają się to wykorzystywać. Przede wszystkim jest tak wiele różnych elementów, do których mamy dostęp właśnie przez internet, że obecnie firmy muszą ten kanał i urządzenia mobilne wykorzystywać również do tego by ciągle się rozwijać. Na produktach wprowadza się kody QR uzupełnia się różne gry na facebooka, wszystko po to by przyciągnąć do siebie ciągle nowych klientów i zwiększać wartość transakcji mobilnych. Czyli karty płatnicze zaraz będą passe? Raczej nie powinno się tak stać, ponieważ tak naprawdę jedno i drugie rozwiązanie się z sobą uzupełnia i ta kwestia wydaje się być szczególnie ważna. Różne modele płatnicze powinny tak naprawdę działać równolegle i tak powinny się rozwijać. Dobrym tego przykładem będzie Starbucks, który u siebie wprowadza różne modele płatności w kawiarniach. A czy nowe technologie w odniesieniu do księgowości są możliwe? Oczywiście, że tak. Księgowość opiera się na masie papierowych dokumentów, ale obecnie chce się to zmieniać i taka możliwość zmiany istnieje. Daje się możliwość przetwarzania danych w chmurze. Dzięki niej ludzie mają dostęp do dokumentów niezależnie od tego gdzie się znajdują oraz z jakiego urządzenia korzystają. Za jakiś czas pewnie będziemy mogli otrzymać faktury w formie elektroniczne i nie będzie już trzeba udawać się do oddziału, by zyskać tradycyjną fakturę dla siebie. Wszystko będzie w chmurze, albo pojawią się jeszcze inne nowoczesne rozwiązania, które będą chętnie wykorzystywane. Będzie się nieustannie dążyć do tego, by obieg faktur, był realizowany w możliwie jak najlepszy sposób z zachowaniem wygodny dla użytkowników. Ustawa o rachunkowości a nowoczesna księgowość "w chmurze" Brzmi dość futurystycznie. Właśnie kwestia zgodności z ustawą może tutaj być szczególnym problemem. Są pewne wymogi, które są nam stawiane przez prawo i musimy na nie jakoś odpowiadać, a takie rozwiązania jeszcze jakiś czas temu zupełnie nie były brane pod uwagę, a obecnie mogą się niedługo stać już powszechnością.

A co z bezpieczeństwem? Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to ludzie uważają, że chowanie danych w chmurze jest niekiedy bezpieczniejsze niż ich umieszczenie na komputerze przedsiębiorcy. Dlatego można spokojnie przypuszczać, że w kolejnych latach ludzie będą się do tego dalej przekonywać i będą chcieli z tych rozwiązań nadal korzystać. Badani wykazują, że są coraz bardziej przekonani między innymi do wirtualnego sejfu czy innych form elektronicznych, które obecnie rzeczywiście budzą coraz większe zainteresowanie. Większe przekonanie do bezpieczeństwa takich transakcji sugeruje, że w niedługim czasie prawdopodobnie będą się one ciągle rozwijały i będzie się można z nimi coraz częściej spotkać.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 659 678

E-mail: kontakt@obronapraw.pl

Jeżeli borykasz się z problemem upadłości konsumenckiej i nie wiesz jak postępować w tej sytuacji nasz poradnik niewątpliwie będzie dla Ciebie cenną pomocą.