Do kogo kierowane są szkolenia coachingowe?

Rozwój osobisty oraz inwestowanie w swoją wiedzę staje się w ostatnich latach bardzo popularny. Spowodowane jest to zapewne coraz wyższymi wymaganiami pod względem wiedzy. Pracodawcy poszukują wszechstronnie wykształconych osób, które cenią sobie własny rozwój osobisty. Taki pracownik jest gwarancją dobrze wykonywanej pracy, a w przypadku nagłej potrzeby będzie mógł zastąpić kolegów z innego stanowiska. Rozwój osobisty to też gwarancja lepiej płatnej pracy oraz lepszej i ciekawszej kariery. Nie dziwi więc nikogo, że na rynku pojawia się coraz więcej firm szkoleniowych oraz coachingowych. Ich klienci poszukują różnego rodzaju szkoleń. Począwszy od rozwijania się w swojej dziedzinie pracy poprzez nowe zawody aż po szkolenia motywujące do działania lub rozwijające i odkrywające ukryte w nas umiejętności. Od dawna wiadomo, że wiedza jest najlepszą inwestycją, która zawsze nam się zwróci z nawiązką.

Szkolenia coachingowe to pewnego rodzaju nowość na rynku. Wszyscy doskonale znamy szkolenia zawodowe, które zwijają naszą wiedzę w danym zakresie lub uczą nas nowych informacji. Coaching jest jednak specyficzną odmianą szkolenia, która kierowana jest do określonej grupy odbiorców. W większości przypadków w szkoleniach coachingowych uczestniczą właściciele przedsiębiorstw oraz kadra zarządzająca personelem, oraz wpływająca na przyszłość firmy.

Coaching w wielu przypadkach polega na rozmowie z trenerem, którego zadaniem jest wydobycie z nas ukrytych umiejętności oraz zdolności. Dzięki takim szkoleniom odkryjemy w sobie pokłady wiedzy i będziemy umieć określić nasze główne życiowe cele oraz obrać drogę do ich osiągnięcia. Rolą coacha nie jest krytykowanie nas czy ocenianie, lecz pomoc w doborze odpowiedniej drogi, na którą musimy wpaść sami. Na szkoleniu nie otrzymujemy gotowych rozwiązań, a jedynie zostajemy nakierowani na ścieżki do tych rozwiązań. Jest to bardzo dobra forma samodoskonalenia, która pozwala na osiągnięcie szybkich efektów.
 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 659 678

E-mail: kontakt@obronapraw.pl

Jeżeli borykasz się z problemem upadłości konsumenckiej i nie wiesz jak postępować w tej sytuacji nasz poradnik niewątpliwie będzie dla Ciebie cenną pomocą.